להרוויח כסף ב- eBay : המדריך המלא

איך להרוויח ב- eBay? ישנן מספר דרכים להרוויח ב- eBay. הדרך הטובה ביותר היא להתחיל במכירת מוצר קטן על מנת "להשתפשף" ולהכיר בהליכים הכרוכים לביצוע מכירה מההתחלה ועד הסוף, לפני שתתחילו לסחור בסכומים ומוצרים יקרים יותר. המדריך הזה ילווה אתכם צעד אחר צעד כיצד להעלות מוצר למכירה בצורה פשוטה וקלה גם לאלו שגם לא מתמצאים במחשב ואינטרנט.

מה צריך ואיך מתחילים? אין צורך בהשקעה כספית, ידע במחשבים או ידע רחב באנגלית. כל מה שצריך זה כרטיס אשראי בין לאומי. למי שאין כרטיס בין לאומי או חושש להשתמש בו, ניתן להוציא בכל סניף דואר ישראל כרטיס נטען. הוצאת הכרטיס אורכת מספר דקות ונדרש להביא תעודת זהות בלבד. (תעודת זהות בלבד!) פרטים מלאים ניתן למצוא באתר דואר ישראל.

למה צריך כרטיס אשראי? איביי דורשת מכל המוכרים שלה אימות אמצעי אשראי בפייפל בכדי לוודא שהינכם בעלי חשבון האשראי, ותקשר את חשבון ה- eBay עם ה- PayPal. כך, כל התנועות שלכם באיביי (קניות, הפקדות, עמלות וכו) יתנהלו ישירות עם פייפל. לאחר מכן, ניתן למשוך כסף מהפייפל ישירות לחשבון הבנק בארץ שלכם.

המדריך מיועד למתחילים ומורכב מ 4 פרקים:

 • פרק ראשון: פתיחת חשבון ב- PayPal
 • פרק שני: פתיחת חשבון ב- eBay
 • פרק שלישי: הכרת האתר eBay
 • פרק רביעי: הוספת מוצר למכירה ב- eBay

לפניכם סרטון המציג מכירות באיביי שיתן לך פרספקטיבה על איביי, תהנו.

לפני שנרשם ל- eBay ונעלה מוצר למכירה, נפתח חשבון בנק באינטרנט (PayPal).
ההרשמה ל- PayPal הינה פשוטה, מהירה ואינה כרוכה בתשלום.

פרק ראשון: פתיחת חשבון ב- PayPal

נכנס לאתר PayPal בכתובת הבאה: www.PayPal.com, ונגיע לעמוד ההרשמה. ההרשמה לשירות פשוטה למדי, וכרוכה במתן פרטים אישיים ופרטי כרטיס האשראי שלכם. לאחר ההרשמה תישלח לכתובת הדואר האלקטרוני שנתתם בקשה לאישור, שעד שלא תאושר - לא יופעל חשבונכם. על מנת להגיע לעמוד ההרשמה, יש לבצע את הפעולות הבאות בכניסה לאתר:

 • בחלקו הימני העליון של האתר יש לבחור בשפה העברית
 • בצדמו הימני של האתר יש ללחוץ על הכפתור הכתום "הרשמה"
 • נבחר בחשבון פרטי ונלחץ על הכפתור הכתום "פתח חשבון"

עמוד הרשמה
לאחר ביצוע שלושת השלבים, הגענו לעמוד פתיחת חשבון ב- PayPal. זכרו שיש להזין פרטים אמיתיים. ניתן להזין את הפרטים בעברית למעט הססמא והמייל. הזנת מספר הטלפון נועדה לאימות החשבון, שחזור ססמא ועוד שירותים נוספים. לסיום, הקליקו על הכפתור הכתום "הסכם ופתח חשבון".

עמוד וידוי משתמש אנושי עמוד זה הינו אחד מבין אמצעי האבטחה של פיי-פל לאמת משתמש אנושי. יש להקליד את האותיות והמספרים המופיעים בעמוד וללחוץ על הכפתור הכתום "המשך".


עמוד בחירת אמצעי תשלום בעמוד זה הינכם מזינים את פרטי כרטיס האשראי שלכם שממנו העמלות והקניות יחויבו. לסיום, הקליקו "המשך".


שלב אחרון בפתיחת חשבון ב PayPal לאחר סיום תהליך פתיחת החשבון בפיי-פל, נכנס לעמוד הראשי ובתפריט שמצד שמאל, נלחץ על הקישור "קשר ואשר את כרטיס האשראי או החיוב שלי". קראו הסבר באתר לגבי החיוב והזיכוי של ה 8ש"ח. לאחר ביצוע תהליך אישור הכרטיס, חשבונכם יהיה מאומת ומוכן וניתן יהיה למכור מוצרים ב- eBay.

פרק שני: פתיחת חשבון ב- eBay

נכנס לאתר www.eBay.com ונלחץ על הקישור "Sign in" (הרשמה) על מנת לפתוח חשבון באיביי.
פתיחת חשבון אורכת מספר דקות ואינה כרוכה בתשלום. עקבו אחר הטבלה מצד שמאל. יש להזין את הפרטים באנגלית בלבד. במידה ואינכם יודעים כיצד לתרגם פרטים כלשהם באנגלית לעברית, ניתן להשתמש בתרגומון החינאמי של גוגל בקישור - הזה.

 

לאחר מילוי הפרטים כראוי, יעלו חלון קטן במרכז המסך הנראה כך:

יש לוודא שכתובת הדוא"ל הוזנה כראוי ולאחר מכן ללחוץ על הכפתור הכחול "Yes, Continue".

סיום הרשמה לאתר eBay
לאחר סיום שלבי ההרשמה לאתר, נלמד כיצד להתמצאות באתר. בפרק הבא נכיר את eBay כיצד לחפש מוצרים, להשוות מחירים, למצוא מוצרים בזול וגם נכיר את ממשק הניהול וסביבת העבודה שלנו באיביי.

פרק שלישי: הכרת האתר eBay

בפרק זה נתמקד בכמה נקודות חשובות לסחור המתחיל ב eBay:

 • ניווט באתר eBay
 • חיפוש מוצרים באתר
 • בדיקת שווי מוצר
 • תמיכה ועזרה באתר

ניווט בדף הראשי
1 : תפריט ניווט עליון
התפריט העליון מאוד שימושי לניווט באתר, במעבר העכבר מעל הקישור "My eBay" יפתח תת תפריט על קישורים שימושיים כמו למשל: מוצרים שקנים, מוצרים למכירה, היסטורית קניות/מכירות, הוספת מוצר למכירה, מוצרים שמורים, מוצרים במעקב, הודעות ועוד...

2 : חיפוש באתר eBay
שורת החיפוש של האיביי די דומה לשורת החיפוש של גוגל. המנוע של איביי מתקן שגיאות כתיב ומשלים מילים אוטומטית (במידה והוא מוצא התאמה לחיפוש)

3 : חיפוש לפי עשרות קטגוריות
ניתן להתרשם ולחטט קצת בקטגוריות, זה יעזור לכם להבין עד כמה איביי אתר ענק עם מליוני מוצרי יד שניה, מוצרים חדשים עם תגיות, סחורה סיטונאית, עתיקות, מוצרים נדירים/יחודיים ועוד...

ניווט בדף החיפוש

1 : אפשרויות חיפוש דומות
איביי מציג אפשרויות חיפוש דומות לאלו שהזנתם. הכלי הזה עוזר כאשר רוצים לצמצם את תוצאות החיפוש ולהתמקד במוצר ספיציפי יותר.

2 : מספר תוצאות חיפוש
מספר תוצאות החיפוש שנמצאו למילות המפתח שהזנתם בשורת החיפוש. שימו לב כאשר יש מספר רב של תוצאות חיפוש, לא תמיד יוצגו מוצרים הלכאורה תואמים למילת המפתח, השתמשו בעוד מילת מפתח אחת או שנו את סדר המילים או השתמשו בכלי לאפשרויות חיפוש דומות.

3 : אפשרויות סינון תוצאות
כלי מאוד שימושי לקביעת סדר תצוגת תוצאות החיפוש. בעת הלחיצה על החץ בתפריט, יפתח תת תפריט עם האפשרויות הבאות לקביעת הסדר הרצוי:

 • Best Match (התאמה לחיפוש:ברירת מחדל)
 • Time: ending soonest (זמן: לפני סגירה)
 • Time: newly listed (זמן: נוספו לאחרונה)
 • Price + Shipping : lowest first (מחיר + משלוח : מהנמוך לגבוה)
 • Price + Shipping : highest first (מחיר + משלוח : מהגבוה לנמוך)
 • Price : highest first (מחיר: מהגבוה לנמוך)

4 : פרטי המוצר
תוצאות החיפוש מציגות רשימה של מוצרים התואמות למילות המפתח שלכם. לכל מוצר יש מספר פרמטרים חשובים שיש לשים לב אליהם:

 • כותרת
  שימו לב למילות המפתח הן יכולות לעזור לכם להתמקד בחיפוש יותר מדוייק.
 • סוג מכירה
  יש 2 סוגי מכירות באיביי, מכירה רגילה ("קנה עכשיו") או מכרז.
  במכרז אתה קובע מחיר התחלתי לזמן הנקבע מראש והמרבה במחיר עד לסיום הזמן יזכה במוצר.
 • מי הסוחר
  חשוב לראות ממי אנו קונים. האם זהו סוחר חדש? האם יש לו פידבקים שליילים? וגם לבדוק בכמה הוא מכר את המוצרים האחרונים שלו ועוד
 • מחיר המוצר + משלוח - שימו לב!
  מחיר המוצג יכול להיות במהלך מכירה פומבית או "קנה עכשיו". אך חשוב מאוד לשים לב למחיר המשלוח! מחיר המשלוח לא מצויין בתוצאות החיפוש אלא רק בדף המכירה עצמו. אם רשום "Free Shipping" זאת אומרת שהמשלוח חינם לחלוטין!
 • זמן מכירה
  מציג כמה זמן נותר למכירה הרגילה / הפומבית